Відділ повірки ЗВТ механічних величин

Начальник відділу – Ярощук Юрій Петрович
Заступник начальника відділу – Образцов Ігор Петрович
Телефони: (061) 221-05-04, 289-98-71
E-mail: vp-gmv@ukr.net

Вiддiл виконує повірку (калiбрування) засобiв вимiрювальної технiки за наступними видами вимiрювань:
— вимірювання механічних величин;
— вимірювання параметрів потоку, витрати, рівня та об’єму речовин.

Метрологічні роботи виконуються на атестованих робочих місцях підрозділу відповідно до галузі уповноваження

Повірка ЗВТ механічних величин
Повірка ЗВТ механічних величин

Сучасне робоче місце для повірки ваг з найбільшою межею зважування 80 тон дозволяє у найкоротші терміни організувати повірку ваг у будь-якій точці Запорізької області, інших областей України. Автомобіль на шасі КАМАЗ-6520 перевозить одночасно 16 тон еталонних гир, обладнаний краном-маніпулятором AMCO VEBA 806N/3S з вильотом стріли 9 метрів, що дозволяє у оптимальний час провести повірку

Повірка ЗВТ механічних величин
Повірка ЗВТ механічних величин

Робоче місце механізоване для повірки та калібрування гир та спецвантажів номінальною масою 500 кг, створене на базі еталонного компаратора маси ТВЕ-500К, забезпечує вимірювання маси гир та спецвантажів з допустимою похибкою визначення маси Δ = ± 2 г, що дозволяє підтримувати високу точність і достовірність результатів вимірювання при передачі одиниці маси (кг) в регіоні.

Повірка ЗВТ механічних величин

Робоче місце для повірки гир еталонних 2-4 розрядів і загального призначення та спецвантажів на базі компараторів фірми «Sartorius». Компаратор типу СС 30002 з НГЗ 40 кг забезпечує повірку гир та спецвантажів у діапазоні від 1 кг до 40 кг. Компаратор типу 1702 МР8 з НГЗ 200г забезпечує повірку гир у діапазоні від 1 мг до 200 г. Компаратори мають автоматизовані функції калібрування та юстировки завдяки чому забезпечується висока точність та якість повірки та метрологічної атестації ЗВТ.

Повірка ЗВТ механічних величин

Комплекс технічних засобів для повірки ЗВТ крутильного моменту сили в діапазоні від 0,1 до 1000 Н/м створено на базі тестерів крутильного моменту Alpha-1 та Е-ТР 8624. За допомогою комплексу проводиться повірка моментних ключів і відкруток з похибкою вимірювання δ = ± (0,2 – 1,0) %. Обробка результатів повірки проводиться в автоматичному режимі за допомогою ПЕОМ.

Повірка ЗВТ механічних величин

Для повірки ключів моментних шкальних та граничних з максимальним крутильним моментом до 1000 Н/м застосовується еталонна установка виробництва корпорації GEDORE (Німеччина).

Повірка ЗВТ механічних величин

Робоче місце для вимірювання дози та енергетичної освітленості ультрафіолетового випромінювання, створеного бактерицидними випромінювачами, джерелами медичного призначення та соляріями, за допомогою сучасних приладів «Тензор-31» та «Тензор-53».

Повірка ЗВТ механічних величин

Робоче місце для повірки мір твердості еталонних 2 розряду типів МТР, МТСР, МТБ, МТВ та твердомірів електронних динамічних для гуми оснащене приладами-компараторами твердості, еталонними мірами твердості 1 розряду, мікроскопом БМИ-1 та іншим необхідним допоміжним обладнанням. Робоче місце оновлено приладом-компаратором твердості АТК-600 фірми Mitutoyo (Японія), що забезпечує точність визначення твердості по шкалам МТР – 0,1 од. твердості та по шкалам МТСР – 0,2 од. твердості.

Повірка ЗВТ механічних величин

Робоче місце автоматизоване для повірки мірників еталонних 2 розряду від 2 до 50 дм3 на базі установки УПМ-4, яка працює в замкнутому циклі в напівавтоматичному режимі. Операції наливання та зливання дози рідини, що перевіряється, здійснюються автоматично за допомогою пульта управління. Повірка мірників еталонних за допомогою установки УПМ-4 забезпечує високу точність виконання повірочних робіт.

Повірка ЗВТ механічних величин

Стенд виробництва фірми «RADWAG» (Польща) призначений для надсучасного методу повірки (калібрування) піпеток автоматичних, дозаторів піпеткових. Мінімальне втручання державного повірника в процес повірки (калібрування). Комп’ютер з україномовною інстальованою програмою PIPETES RADWAG. Україномовний роздрук протоколів повірки (калібрування). Антивібраційний стіл. Автоматичне считування параметрів оточуючого середовища з датчиків, що входять у комплект стенду. Світова база даних усіх піпеток. Стенд побудований на базі ваг ХА 52/Y з Мах 52 г та дискретністю 0,00001 г.

Пересувна повірочна лабораторія призначена для автоматизованої повірки (градуювання) резервуарів для нафтопродуктів з похибкою вимірювання б = ± 0,2 %. Пересувна лабораторія створена на базі автомобілю «ГАЗЕЛЬ», що значно прискорює та спрощує процес проведення повірки (градуювання) резервуарів. Операції наливання та зливання дози рідини, вимірювання температури, густини, висоти та сумарної дози наливу рідини здійснюються автоматично за допомогою інформаційно-вимірювальної системи на базі рівнеміру «СТРУНА-М» і пульта управління з пристроєм для виводу інформації. Повірка (градуювання) резервуарів для нафтопродуктів за допомогою установки НКПР-3 підвищує якість та точність виконання робіт.