В Україні заборонений обіг харчових продуктів та продовольчої сировини, що містять незареєстровані в установленому порядку генетично модифіковані організми (ГМО). Дана норма прописана в законах України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (ст. 37 п.6), «Про захист прав споживачів» (ст. 15 п. 5) та «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів» (ст. 13 абзац 3).
     Для продовольчої сировини та виготовлених з неї продуктів, внесених до спеціального переліку Міністерства охорони здоров’я України, передбачений обов’язковий контроль на вміст в них ГМО.
На базі випробувального центру ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ», акредитованого НААУ на компетентність відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 (атестат акредитації від 17.03.2014 № 2 Н661), проводяться роботи щодо молекулярно-генетичних досліджень та контролю ГМО.
     Дослідження щодо кількісного і якісного визначення вмісту ГМО в продукції проводяться згідно з міжнародними стандартами, на обладнанні відомих світових виробників, з використанням високоякісних тест систем. З метою контролю якості результатів випробувань випробувальним центром використовуються сертифіковані стандартні зразки.
     Нагадуємо, що до «Переліку харчових продуктів, щодо яких здійснюється контроль вмісту генетично модифікованих організмів» входять соя, кукурудза, картопля, томати, кабачки, диня, папайя, цикорій, цукровий буряк, ріпак, льон, бавовна, пшениця, соняшник, рис, харчові добавки та продукти для спеціального дієтичного споживання, отримані з ГМО. Тому, серед замовників робіт щодо молекулярно-генетичних досліджень та контролю ГМО фахівці випробувального центру ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» в першу чергу очікують побачити виробників перерахованих вище сільськогосподарських культур і продуктів їх переробки.
     Якщо ви прагнете до відповідності вашої продукції нормам, які регулюють вміст ГМО, і вам потрібна наша допомога, звертайтеся до нас:
Заступник начальника випрбувального центру – Тарасенко Оксана Євгенівна, м. Запоріжжя, вул. Антенна, 10 Тел.: (061) 289-98-75.

     Наші випробування з визначення ГМО допоможуть підвищити довіру до вашої продукції у споживачів і партнерів!