Промислове підприємство може бути рентабельним і не шкодити довкіллю

Запоріжжя за рівнем промислового потенціалу посідає п’яте місце серед найбільших індустріальних центрів України. І водночас входить до трійки найнебезпечніших міст нашої держави за кількістю шкідливих викидів. Такою є невтішна статистика екологів. За їх даними, щороку в атмосферу регіону викидаються сотні тонн важких металів, з’єднань азоту, хлору, фенолу, у водойми скидається близько тисячі кубометрів шкідливих речовин. Переважно все це продукти діяльності металургійних, хімічних, енергетичних та машинобудівних підприємств. Закономірно виникає питання, чи може індустріальне місто взагалі бути екологічно безпечним для проживання?

Як показує європейська практика – так. Варто згадати лише про німецьке місто Людвігсгафен-на-Рейні, яке вважається світовою столицею хімічного виробництва, бо саме тут знаходиться центральний офіс відомого хімічного концерну BASF. Результати постійних моніторингів стану навколишнього середовища у місті стабільно свідчать про чистоту і безпечність довкілля для жителів. Головний секрет – ефективна екологічна політика як самого концерну, так і усіх сконцентрованих на даній території підприємств. І для Європи та багатьох інших розвинених країн світу це скоріше правило, ніж виняток.

Загалом, за декілька останніх десятиліть ставлення суспільства до стану навколишнього середовища стало більш серйозним: у світі почала приділятись активна увага запобіганню та контролю забруднення довкілля, впровадженню природоохоронних заходів, використанню екологічно чистих технологій і сировини. Так, Угода про Асоціацію між Україною та ЄС передбачає впровадження нашою державою крім цілої низки соціально-економічних реформ і перетворень, ще й екологічні. Зокрема, створення автоматизованої системи моніторингу забруднення навколишнього середовища, зменшення норм граничнодопустимої концентрації шкідливих речовин, сприяння модернізації промисловості у напрямку зниження негативного впливу на довкілля, забезпечення негайного і дієвого реагування на порушників. До речі, одним з основних європейських принципів у сфері екології, який має впровадити і Україна, є саме принцип «забруднювач платить».

Одним з найбільш ефективних засобів вирішення проблеми забруднення навколишнього середовища підприємствами промислового сектору у світі визнано впровадження останніми систем екологічного управління, розроблених на основі міжнародних стандартів. Сьогодні понад 300 тисяч підприємств і організацій з різних країн світу мають сертифікати відповідності вимогам стандартів ISO серії 14000. Ці стандаоти були розроблені Міжнародною організацією із стандартизації і описують основні вимоги до побудови та застосування системи управління навколишнім середовищем і містять керівні вказівки щодо проведення екологічного аудиту. Значна кількість стандартів цієї серії прийняті і в Україні як ідентичні національні стандарти (ДСТУ). Зокрема, ДСТУ ISO 14001:2015 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування» та ДСТУ ISO 14004:2006 «Системи екологічного управління. Загальне керівництво щодо принципів, систем та засобів забезпечення».

Розроблена на основі цих стандартів і впроваджена система екологічного управління допоможе вам досягти балансу між збереженням рентабельності підприємства і мінімізацією негативного впливу на довкілля, а також надасть можливість:
• покращити репутацію підприємства в очах громадськості, органів влади, інвесторів;
• завоювати довіру партнерів та споживачів;
• укладати договори страхування з прийнятними внесками;
• отримати право на пільгове оподаткування;
• вдосконалити управління витратами;
• мінімізувати кількість інцидентів, що призводять до юридичної відповідальності;
• економити сировину, матеріали та енергетичні ресурси.

Фахівці ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» мають багаторічний досвід в питаннях сертифікації систем екологічного управління відповідно до стандарту ДСТУ ISO 14001. Ми виконаємо усі сертифікаційні роботи на максимально вигідних для вас умовах!

Більш детальна інформація за тел.: (061) 224-69-85.

Ви знаходитесь тут:ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКАНовиниПромислове підприємство може бути рентабельним і не шкодити довкіллю

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014