Сертифікація колісних транспортних засобів

Орган із сертифікації ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» працює в галузі сертифікації колісних транспортних засобів з 1996 р.

Начальник сектору підтвердження відповідності колісних транспортних засобів - Чуть Андрій Михайлович
Тел.: (061) 220-01-67

З 1 січня 2016 року дорожні транспортні засоби були виключені з Переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні. Це є одним з кроків на шляху до приведення національної системи технічного регулювання до норм та правил, які прийняті в країнах Європейського Союзу.

Пропуск колісних транспортних засобів на митну територію України, а також їх перша державна реєстрація здійснюються за наявності сертифіката відповідності, виданого згідно з «Порядком затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання», затвердженим наказом Мінінфраструктури України від 17.08.2012 №521. Цим Порядком встановлені загальні вимоги до конструкції та технічного стану транспортних засобів та частин до них.

Наказом Мінекономрозвитку України від 09.02.2016 № 209 орган із сертифікації ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ», що акредитований НААУ відповідно до вимог ISO/IEC 17065:2012 в сфері проведення сертифікації колісних транспортних засобів (КТЗ), їх складових та приладдя (атестат акредитації від 21.08.2015 № 10231), призначено на проведення робіт із сертифікації нових КТЗ, а також КТЗ, що були у користуванні, за номером UA.CTR.001.

Орган із сертифікації ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» співпрацює виключно з випробувальними центрами та лабораторіями, що акредитовані НААУ на відповідність вимогам ДСТУ ISO/IEC 17025:2006.

Для оформлення заявки на проведення робіт із сертифікації КТЗ необхідно подати до ОС оригінали та копії наступних документів:

Hазва документу 
Кількість копій

1. Товарно-транспортна накладна (CMR)
2. Технічний паспорт («бріф»)
3. Митна декларація
4. Договір купівлі-продажу
5. Акт приймання-передачі КТЗ та ін.
6. Документи, що засвідчують особу власника КТЗ:
Для фізичних осіб:
- Паспорт (1,2,3,4 стор., відмітка про місце реєстрації)
- Індивідуальний податковий номер
Для юридичних осіб:
- Свідоцтво (витяг із свідоцтва) про державну реєстрацію підприємства або ФОП
- Свідоцтво платника ПДВ
- Форма 4 ОПП
- Банківські реквізити

 

1
3
1
1
1

 

4
4

 3

1
1
1

 

Режим роботи органу із сертифікації ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ»:
Понеділок-четвер: 8:00-16:45
П'ятниця: 8:00-15:30
Обідня перерва: 12:00-12:30

Відповідно до Закону України від 06.07.2005 № 2739-IV «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» з 1 січня 2016 року заборонені ввезення в Україну та реєстрація колісних транспортних засобів нижчих за норми екологічного стандарту «Євро-5».

Якщо автомобіль ввозиться тимчасово, з метою транзиту або особою, яка переїжджає на постійне місце проживання в Україну, стаття 2 закону «Про деякі питання ввезення та реєстрації транспортних засобів в Україні» на такі випадки не поширюється. Тобто, в'їхати в Україну можна на будь-якому автомобілі, але тільки з метою проїхати по Україні транзитом або в'їхати і виїхати. Також можна привезти з собою авто, яке відповідає стандарту нижче «Євро-5», якщо особа переїжджає на постійне місце проживання в Україну.

Орган із сертифікації ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» рекомендує при купівлі автомобіля за кордоном звертати увагу на записи в реєстраційних документах (виданих компетентними органами країни попередньої реєстрації) щодо рівня екологічних норм і на їх відповідність нормам, встановленим законодавством України!
За відсутності таких записів доказами, що підтверджують відповідність екологічним нормам не нижче «Євро-5», є:
- маркування щодо офіційного затвердження за відповідними Правилами ЄЕК ООН та/або Директивами ЄС;
- інформація, наведена в реєстраційних документах, маркування щодо відповідності Директиві 2007/46/ЕС та/або подальшим переглядам, Директивам 2007/46/ЕС 70/156/ЕЕС, які включають вимоги щодо екологічних показників не нижчі ніж передбачені чинним законодавством України;
- інформація про затвердження типу КТЗ згідно з Женевською Угодою 1958 року, що офіційно надана виробником КТЗ або уповноваженим органом чи технічною службою.

Заявка на сертифікацію КТЗ, що були у користуванні
Заявка на сертифікацію нових КТЗ

Якщо Ви хочете заощадити свій час, збережіть на ПК зразки необхідних документів, заповніть всі поля і відправте попередню заявку на обробку фахівцям через форму "Відправити заявку".

Ви знаходитесь тут:ГоловнаПослугиПідтвердження відповідностіСертифікація колісних транспортних засобів

Використання матерiалу цього сайту
можливе тiльки з посиланням на джерело

Повідомлення та інформацію про факти корупційних дій та інших зловживань службовим становищем з боку працівників ДП «Запоріжжястандартметрологія» Ви можете надавати за тел. +38 061 233-05-64, +38 061 220-01-69


Розроблено у 2014